Par to, kā ietaupīt un aizņemties

Ja Jūs labi plānojat savu budžetu un spējat atmaksāt kredītu, Jūs noteikti varēsiet nostāties uz savām kājām, pat ja Jūs izvēlēsieties nepieteikties ātrajam kredītam. Atcerieties ietvert kredītu savā budžetā, ja Jūs to izmatojat.

Galvenā lieta, ko atcerēties – aizņemieties naudu tikai tad, kad Jums nav citas iespējas. Labākā lieta par taupīšanu, kamēr Jūs vēl esat jauni, ir tā, ka Jums ir pietiekami daudz laika, lai to izdarītu. Ja Jums ir gribasspēks pretoties naudas tērēšanai tagad, tas tā arī paliks, kad Jūs kļūsiet vecāki. Jums būs iespēja samaksāt par ārkārtas situācijām ar savu auto, samaksāt par nākotnes studijām vai pat veikt pirmo iemaksu par māju vai transportlīdzekli. Vissvarīgākais ir noteikt mērķi. 

Ja Jums ir jānosaka summa, ko Jūs atliksiet saviem iekrājumiem, piemēram, reizi nedēļā, divreiz nedēļā vai mēnesī, Jums pie tās ir jāpieturas. Ja Jūs neizvirzāt sev mērķi, Jūs varat viegli novirzīties no tā, ko Jūs sākotnēji vēlējāties paveikt. Ir ieteicams uzraudzīt savu progresu, lai pārliecinātos, ka Jūs esat uz pareizā ceļa, lai sasniegtu savu mērķi, jo īpaši, ja Jums ikgadējs taupīšanas mērķis. Ja neesat pārliecināts, kur sākt, atveriet krājkontu bankā. Tas ir labākais veids, kā sākt taupīt, un tas parasti ir veiksmīgs. Tādā veidā Jūs nevarat piekļūt līdzekļiem tikpat viegli kā, ja tie būtu Jūsu bankas kontā vai mājās.

Jebkura papildus naudas summa, ko Jūs saņemat kā dāvanu vai kādā citā īpašā notikumā, Jums ir jāievieto savā krājkontā. Jūs pat varat ievietot lieko sīknaudu krājkasītē, ko glabājat mājās. Vēl viena ideja ir novietot visu naudu, ko Jūs iekrājat, tajā pašā vietā, kur Jūsu brālis vai māsa, ja Jums tie ir, vai nu krājkasē, vai bankā. Vienojieties sadalīt naudu uz pusēm vai izmantot to kopā, lai iegādātos kaut ko jauku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *