Norunā tikšanās un sazvani svarīgus kontaktus

Atvelkot elpu no steidzamiem pienākumiem un darbiem – apzvani cilvēkus, ar kuriem tuvākajā laikā plānotas darba tikšanās un apstiprini to laikus un datumus.

Iespējams, šādi laicīgi uzzināsi, ka kāda tikšanās tiks pārcelta un aiztaupīsi stresu vēlākam laikam. Kā arī tu varēsi daudz nepiepūlēties un atpūsties, lai gan no malas izskatīsies, ka cītīgi strādā.

Pārdomā savu atalgojumu un koncentrējies, lai sasniegtu
vairāk

 

  • Ja tomēr ir darbi, kas jāpabeidz steidzami –  motivē sevi, izdomā pati savu atalgojumu, ko saņemsi pēc darbu paveikšanas. Piemēram, tas var būt kino vai teātra apmeklējums, sen kārota grāmata u.c. aktivitātes, kas Tevi iepriecina. Izdomā atalgojumu, kuru patiešām kāro un redzēsi – darbi uz priekšu ies ievērojami ātrāk;
  • Lai būtu vieglāk koncentrēties veicamajiem pienākumiem – uztver savus pienākumus kā lielisku iespēju uzlabot savas prasmes vai gūt kādu papildus bonusu.
  • Fokusējies uz panākumiem. Ir pierādīts ka tad, ja fokusējies uz panākumiem, Tu motivē sevi to gūšanai, palielinās Tavas darbaspējas, un arī Tu pats būsi vairāk noskaņots optimistiski.

Pārstāj šaubīties par sevi

  • Vienkārši pārstāj domāt negatīvi, bet koncentrējies uz pozitīvo, kas Tev varētu izdoties;
  • Jāuzsver, ka bažas un šaubas kaitē ticībai Taviem spēkiem un motivācijai gūt panākumus, un Tev vēl mazāk gribēsies uzsākt jaunas lietas;
  • Centies noskaņoties uz panākumiem, un tā vietā, lai tērētu laiku, spēkus un nervus domām par iespējamo izgāšanos, Tu pieliksi visas pūles, lai padarītu darbu pēc iespējas labāk un kvalitatīvāk.

Koncentrējies uz svarīgāko un atmet visas liekās domas. Nereti Tev uzticēties darbs vai pienākums izdosies tikai tad, ja Tu būsi pilnībā pārliecināts, ka patiešām vēlies to paveikt. Piemēram, daudzi slaveni mākslinieki, rakstnieki ir paveikuši lielas lietas daļēji tāpēc, ka bijuši spiesti pakļauties ikdienas rutīnai, neatkarīgi no tā, vai tobrīd viņi to
vēlējās vai nē, bija viņiem tobrīd iedvesma vai nē. Labs piemērs ir kreklu atvēršana. Tas ir superīgs klubs, superīgiem cilvēkiem. Galvenais ir spēt saņemties un paveikt iecerēto.

Neatliec ieplānotos darbus uz vēlāku laiku, jo vēlāk būs daudz grūtāk saņemties. Savukārt, ja Tev trūkst iedvesmas strādāt – centies saņemties un koncentrējies uz iegūstamajiem labumiem, ja paveiksi uzticēto darbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *