KREDĪTS AUTO IEGĀDEI – ne auto līzings

Vai jums ir padomā kāds noskatīts auto, kuru jau sen kārojat iegūt savā īpašumā? Iespējams beidzot esat nobriedis nomainīt savu ilggadējo automašīnu pret jaunu transporta līdzekli, bet trūkst naudas visa auto cenas nomaksai? Pats vienkāršākais veids, kā iegūt auto savā īpašumā, ir noformēt pieteikumu patēriņa kredīta auto iegādei.  Ir iespējams saņemt patēriņa kredītu termiņā no 3 mēnešiem līdz 5 gadiem, atkarībā no klienta finanšu iespējām un vēlmēm. Banka piešķir patēriņa kredītu auto iegādei summā no 200 līdz 15’000 eiro, lai gan šis limits ir atkarīgs no konkrētās bankas, kurā esat iecerējuši veikt aizņēmumu. Jābūt gatavam segt 10% no auto vērtības, jo tas ir minimālais līdzfinansējums pērkot kā jaunu, tā jau lietotu automašīnu. Ja iecerētās automašīnas kopējā vērtība ir salīdzinoši neliela, tad izdevīgākais risinājums ir patēriņa kredīts. ATCERIES – par likumīgo auto īpašnieku Tu kļūsi tikai pēc atmaksas termiņa, kad būsi atmaksājis visu automašīnas vērtību.

PATĒRIŅA KREDĪTA AUTO IEGĀDES NOSACĪJUMI

 • Banka izsniedz summa līdz 15 000 EUR;
 • Tiek izsniegti aizdevumi ar termiņu līdz 5 gadiem;
 • Jābūt patstāvīgiem ikmēneša ienākumiem( no 252 EUR);
 • Jāatceras par komisijas maksu par noslēgto līgumu (katrā bankā tā ir noteikta summa, piemēram, Swedbank tie ir 100 eiro).

NEPIECIEŠAMIE DOKUMENTI PATĒRIŅA KREDĪTA
AUTO IEGĀDEI

 • Personu apliecinošs dokuments (pase vai ID jeb identifikācijas karte);
 • Aizpildīts pieteikums patēriņa kredīta saņemšanai;
 • Dokumenti, kas apliecina klienta ienākumus par pēdējiem 6 mēnešiem (izziņa no darba vietas par darba algu, izziņa no VID(Valsts Ieņēmumu Dienesta), apzīmogots izraksts no konta citā bankā, pensionāra apliecība utt.) un citi dokumenti pēc bankas pieprasījuma.

PATĒRIŅA KREDĪTA AUTO IEGĀDEI NOFORMĒŠANAS SOĻI

1) Piesakieties patēriņa kredītam auto iegādei, aizpildot pieteikumu internetbankā vai jebkurā Jūsu izvēlētās bankas filiālē;

2) Pēc pieteikuma iesniegšanas jāgaida, kad ar jums sazināsies bankas darbinieks;

3) Tiek parakstīta abpusējs patēriņa kredīta līgums bankā;

4) Pēc līguma parakstīšanas īsā laikā klienta bankas norēķinu kontā tiks ieskaitīta  pieteiktā aizdevuma nauda;

5) Pēc veiksmīgi izpildītiem iepriekšējiem soļiem, jūs varat kļūt par sava jaunā auto īpašnieku. Auto ir jāiegādājas 30 dienu laikā pēc aizdevuma saņemšanas un jāreģistrē CSDD uz sava vārda;

6) Nedrīkst aizmirst Noformēt OCTA un veikt KASKO apdrošināšanu.

PAPILDUS SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR PATĒRIŅA KREDĪTA SAŅEMŠANU AUTO IEGĀDEI
 • Ne izvēlētās automašīnas izlaiduma gads, ne marka ietekmē kredīta piešķiršanu;
 • Kredīta ņēmējam ir jābūt 21-70 gadus vecam;
 • Iegādātā automašīna tiks reģistrēta uz tās personas vārda, kura ņems kredītu;
 • Ja kredīta ņēmēja darbs ir saistīts ar ilgtermiņa prombūtni ārpus Latvijas Republikas teritorijas (jūrnieki, kravas transportlīdzekļu vadītāji, kuri pārvadā kravas lielos attālumos, tostarp starp dažādām valstīm), tad būs nepieciešams galvotājs.
KĀ ATMAKSĀT AUTOMAŠĪNAS PATĒRIŅA KREDĪTU?

Visērtāk atmaksāt kredītu ir caur savu internetbanku. Veicot naudas pārskaitījumu uz noteikto kontu, ir svarīgi būt ļoti precīzam, jo neveiksmes gadījumā, nauda adresātu nesasniegs laikā, šajā gadījumā –  banka nesaņems savlaicīgi paredzēto maksājumu. Aizdevumu atmaksa notiek saskaņā ar iepriekš noteikto maksājumu  grafiku, ik mēnesi atdodot noteiktu summu. Ja ir vēlme kredītu atmaksāt ātrāk, tad to ir iespējams izdarīt bez maksas. Ja ir vēlme atmaksāt kredītu ātrāk, tad tas ir izdarāms, rakstot bankai ziņojumu internetbankā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *