Ko apskatīt Līgatnē

Līgatnes apkārtne piedāvā atpūtas veidus gan pašiem sportiskākajiem un aktīvākajiem, gan mierīgas laika pavadīšanas cienītājiem. Pastaigas pa papīrfabrikas vēsturisko centru, realitātes spēle, Vienkoču parka un dolomītu jeb nogulumiežu atklājumu apskate ir tikai dažas no iespējamām izklaidēm, kuras atradīsiet, ja dosieties pa Vidzemes šoseju, nogriežoties Līgatnes virzienā. Līgatne ar veco papīrfabriku gan ir tikai viena no vērošanas vietām. Daudzi objekti atrodas apkaimē, un līdz tiem jānokļūst vai nu kājām, braucot ar auto, vai velosipēdu.

Ieži ir viens no Līgatnes vides iezīmīgākajiem raksturojumiem. Iežu atklājumu pašā Līgatnes pilsētā un netālajos apgabalos ir tik daudz, ka tos droši var saukt par plašākajiem redzamajiem smilšakmens slāņiem Latvijas teritorijā. Gūdu klintis, Ķūķu klintis un Zvārtes iezis ir tikai dzirdētākie nosaukumi. Dažas alas var atrast tikai zinātāji, bet interesentiem tās pieejamas gida pavadībā. Līgatnes tuvumā atrodas Lustūzis, Anfabrikas klintis un Rīgas kalna pagrabalas, attālāk – Ķiberkalna pagrabi, Remdenkalna alas un Papīrfabrikas alas. Katram no maršrutiem ir dažāds ilgums, un tie visi sākas Tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2 (ar iepriekšēju pieteikšanos).

Patiess stāsts, kas vēl joprojām iemiesots no padomju laika saglabātā objektā, ir bunkurs ar segvārdu „Pansionāts”. Šeit padomju režīma varas gados bija sarūpēts viss nepieciešamais, lai uzturētos kodoluzbrukuma laikā. Pašas modernākās tālaika ierīces ir apskatāmas arī šobaltdien, turklāt iejusties pagājībā varam ar īstu vērienu: izbaudīt tādas maltītes, kā „Kolhoznieka” pusdienas, „Makaroni poflotski”, „Barikāžu” uzkodas, pelmeņus vai LKP CK Pirmā sekretāra pusdienas ar ikriem un karbonādi ar kauliņu. Šeit var spēlēt arī realitātes spēli Objekts X ar slepeno uzdevumu un glābt dzimteni.

Vienkoču parkā aplūkojamas koka skulptūras un saimniecības priekšmeti, darbagaldi un instrumenti kokgriezējiem. Šis parks piedāvā arī aktīvas ekskursijas bērniem, kā arī vietu, kur brīvā dabā svinēt svētkus – līdz pat speciālai kāzu programmai.

Pasaku mājas apmeklējums mazajiem skatītājiem ļauj ne vien klausīties, bet arī iejusties pasakās. Amatniecības centra telpās mājvietu radušais pasaku nams aizvedīs fantāzijas un iztēles pasaulē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *