Kļūdas, refinansējot auto kredītu

Auto ziemaAuto kredītu izmanto ļoti daudzi cilvēki, jo automašīnas iegādei parasti ir nepieciešami salīdzinoši daudz līdzekļu. Ņemot vērā to, ka mūsdienās gan ekonomiskie, gan politiskie apstākļi ļoti ātri mainās, esošās kredītsaistības mēdz kļūt neizdevīgas vai cilvēki tās vairs nevar nosegt. Tāpēc vairāki kreditori šobrīd piedāvā pakalpojumu – auto kredīta refinansēšana. Kredīta refinansēšanai ir būtiskas priekšrocības, galvenā no tām – iespēja ietaupīt līdzekļus, tomēr cilvēki, izmantojot šo pakalpojumi, nereti pieļauj dažādas kļūdas, kā rezultātā izvēlas auto kredītu, kas patiesībā nav pats izdevīgākais piedāvājums.  Lūk dažas no kļūdām, kuras nevajadzētu pieļaut!

Refinansēšana, lai paturētu automašīnu, ko patiesībā nevar atļauties

Brīdī, kad tiek pirkta automašīna, ir viegli apjukt un pieņemt lēmumu iegādāties automašīnu, kas ir krietni dārgāka par sākotnēji noteikto cenas limitu. Šādas kļūdas cilvēki pieļauj diezgan bieži, un tas beigās ļoti apgrūtina kredīta atmaksu, jo ikmēneša maksājumi ir pārāk lieli. Auto kredīta refinansēšana šādā gadījumā var palīdzēt samazināt ikmēneša maksājumu lielumu, ja izdodas vienoties par mazāku procentu likmi, tomēr tas visticamāk nozīmēs to, ka kredīta termiņš tiks pagarināts, kā rezultātā visā kredīta laikā par automašīnu tiks samaksāts ievērojami vairāk. Ja automašīna tiešām ir par dārgu, auto kredītu nevajadzētu refinansēt – tā vietā labāk pārdot to un iegādāties tādu automašīnu, kuras apmaksa nesagādās tik lielas problēmas.

Kredīta termiņa pagarināšana

Refinansējot auto kredītu uz tādu, kam būs mazākie ikmēneša maksājumi, var sanākt nevajadzīgi palielināt kredīta termiņu. Īsāks kredīta termiņš būs saistīts ar lielākiem ikmēneša maksājumiem, tomēr tas sniedz būtiskas priekšrocības:

  • Procentos tiek samaksāts mazāk par kredīta izmantošanu;
  • Kredīts tiek atmaksāts ātrāk;
  • Gadiem ejot, automašīnas vērtība krītas, tādēļ īsāks kredīta termiņš samazinās risku tam, ka pēc kredīta nomaksas automašīnas vērtība būs krietni mazāka par to, ko cilvēks būs samaksājis kredītā.

Izvēloties auto kredītu ar īsāku atmaksas laiku, noteikti vajag pārliecināties, ka lielāki ikmēneša maksājumi nesagādās problēmas kredītu atmaksāt noteiktajā laikā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *