Kā prasīt algas pielikumu?

Veiksmīgai sarunas norisei nozīmīgs ir īstā brīža izvēle. Nekad nevērsies ar lūgumu pie priekšniecības laikā, kad viņš ir aizņemts ar citām lietām vai zini, ka firmai ir nopietnas finansiālas grūtības.

Sarunai par algas pielikumu jānotiek bez steigas. Izlasi arī šo, ja tā ir daļa no plāna. Vari pavērot, kurā laikā priekšnieks parasti izskatās brīvāks un mierīgāks. Sarunā jau laikus par savu vēlmi runāt privāti.

Ņem vērā, ka nav pieņemts prasīt algas pielikumu, ja strādā
pašreizējā darbavietā mazāk par gadu, protams, ar izņēmumiem, kad uzskati, ka tavs atalgojums, salīdzinot ar līdzīgi kvalificētiem speciālistiem, ir salīdzinoši mazāks.

Šādā gadījumā, iespējams, vērtīgāk būtu padomāt  par to, vai nevari atrast citu uzņēmumu, kas savus darbiniekus novērtētu labāk, ar lielāku algu.

Runā pārliecinoši un lietišķi

  1. Atceries, ka sarunas laikā tev jābūt īpaši profesionālam un par
    sevi pārliecinātam. Šoreiz nederēs privātās dzīves iemesli, bet Tev konkrēti jāmin iemesli, kādēļ, Tavuprāt, esi vērtīgs darbinieks, jāargumentē, kā tu algas pielikumu uzņēmumam atpelnītu;
  2. Ņem vērā, ka pats svarīgākais – ir likt priekšniekam saprast, kādēļ tu esi pelnījusi algas pielikumu un, kas vēl būtiskāk – kāds no tā labums būs uzņēmumam.

Sarunas gaitā esi pozitīvi noskaņots, neuzstādi ultimātus, ka pametīsi darbu. Citādāk vari panākt to, ka algas pielikuma vietā iegūsi nepieciešamību meklēt jaunu darbavietu. Ar priekšnieku runā pieklājīgi, esi pozitīvs un laipns. Neraizējies, ja arī priekšnieks ar tevi nav vienisprātis un uzskata, ka tev pielikums pagaidām nepienākas. Šādā gadījumā, konkrēti noskaidro – kas Tev būtu jāpaveic, lai saņemtu algas pielikumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *