Ērta aizņemšanās

Ātrie aizdevumi ir ērts veids, kā ātri iegūt nepieciešamo naudu, tomēr ir svarīgi izglītot sevi par savām tiesībām un pienākumiem, pirms Jūs piesakāties ātrajam aizdevumam. Atmaksas periodā ir arī svarīgi izprast savu atbildību un atšķirību starp aizdevēja samaksas saņemšanu un uzmākšanos.

Ātrie aizdevumi parasti ļauj personai aizņemties no simts līdz tūkstoš dolāru un pēc vienošanās Jums būs jāatmaksā aizdevums ar vienreizēju maksājumu, kas parasti tieši tiek atskaitīts no aizņēmēja bankas konta. Ātrajiem aizdevumiem ir viegli pieteikties; personai tikai nepieciešams aizpildīt pieteikumu internetā, sniegt informāciju par bankas rekvizītiem, foto identifikāciju un apstiprināt to, ka visa informācija pieteikumā ir pareiza.

ViaCredit izsniedz patēriņa kredītus no 50 līdz 1500 eiro uz termiņu no 3 līdz 12 mēnešiem. ViaCredit ir populārs nebanku aizdevējs, kurš piedāvā vienus no izdevīgākiem patēriņa kredītiem Latvijā.

Kas var saņemt ViaCredit patēriņa kredītu?

Latvijas Republikas iedzīvotājs ar ienākumiem;

Vecumā no 20-70 gadiem;

Bez pārkāptām parādsaistībām.

Meklējot kredītdevēju, vērts uzmanību pievērst vairākām niansēm. Svarīgi kritēriji ir, piemēram:

  • Maksimālā kredīta summa. Katrs kredītdevējs noteicis maksimālo kredīta summu. Visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti dažu simtu eiro apmērā, taču ir arī tādi aizdevēji, kas piedāvā lielākas summas jeb tā saucamos patēriņa kredītus.;
  • Pirmais ātrais kredīts bez maksas. Tos, kas vēlas aizņemties īpaši izdevīgi, iepriecinās iespēja pirmo aizdevumu saņemt pilnīgi bez maksas. Šis piedāvājums – ātrais kredīts bez pievienotas procentu likmes – sagaida daudzu aizdevēju jaunos klientus.;

Jūsu pienākumi

Kad esat sasniedzis atmaksas termiņu, Jums ir jāatmaksā aizdevums un saskaņotās maksas vai procenti par aizdevumu; parasti tas tiek izdarīts ar tiešo debeta maksājumu. Ja Jūs neatmaksājat aizdevuma summu, aizdevējam ir tiesības sazināties ar Jums, lai noorganizētu tā atmaksu. Ja tiešā debeta maksājums neizdodas vai aizņēmējs nav pilnvarojis tiešo debetu, viņam var tikt piestādīti individuāli maksājumi no bankas, kā arī viņš darbojas pretrunā ar sākotnējo aizdevuma līgumu.

Jūsu tiesības

 

Ja Jūs esat piekrituši ātrā aizdevuma līgumam, Jums ir tiesības pieprasīt informāciju par atmaksas metodi gadījumā, ja Jūs nevarēsiet izpildīt līgumā noteiktos aizdevuma atmaksāšanas noteikumus. Aizdevējs var sazināties ar personu par iespējamo atmaksu, tomēr aizdevējs nedrīkst sazināties ar aizņēmēju vairāk nekā trīs reizes nedēļā, nedrīkst to baidīt vai izteikt draudus aizņēmējam. Ja tas notiek, personai ir likumīgas tiesības ziņot par uzmākšanos. Aizdevējs var arī sazināties ar aizņēmēju tikai saprātīgā laikā, parasti darba laikā.

Kas var notikt, ja Jūs atsakāties atmaksāt aizdevumu

Ja kāda iemesla dēļ aizņēmējs nespēj vai atsakās atmaksāt aizdevumu, aizdevējam ir tiesības uzsākt lietu maza apmēra prasību tiesā, ja nav panākta atmaksas vienošanās. Ja aizdevējs uzsāk lietu maza apmēra prasību tiesā, aizņēmējs var būt atbildīgs arī par aizdevēja juridiskajiem pakalpojumiem, tomēr dažos gadījumos aizdevējs nevar iesūdzēt aizņēmēju tiesā, ja aizdevuma summa ir neliela. Ja sākotnējā aizdevuma līgums bija par nenodrošinātu aizdevumu, aizdevējs nevar atsavināt priekšmetus, piemēram, mēbeles, aizsargājamas preces saskaņā ar likumu, tomēr, ja aizņēmējam ir uzticami ienākumi, tiesa var ieturēt tā algas, līdz aizdevuma summa tiek pilnībā atmaksāta. Ja aizņēmējam nav darba un viņa ienākumi ir tikai pabalsti, tiesai nebūs tiesību ieturēt šos ienākumus, jo tie ir tikai dzīvošanas izmaksām un neattiecas uz parādu atmaksu. Ja Jūs saņemat pabalstus, Jūs varat atteikties atmaksāt aizdevumu, kamēr saņemsiet darba ienākumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *