Cīņa bez apstājas

Antivīrusu programmu izstrādātāji atrodas pastāvīgā karā ar kibernoziedzniekiem un viens ar otru.

Ir vairāki veidi, kā nopelnīt naudu internetā nelegāli – surogātpasts, recepšu zāļu pārdošana, pornogrāfija, azartspēles, identitātes zādzības, kredītkaršu krāpšana un tā tālāk. Un ja nauda ir pieejama, gudri (bet nevēlami noskaņoti) prāti pielieto savas zināšanas, lai to nopelnītu. Katru dienu, noziedznieki cenšas atrast jaunus veidus, kā inficēt Jūsu datoru.

Kad tiek izveidots jauns vīruss, tas tiek pārbaudīts pret svarīgākajām antivīrusu programmām, lai tās neatklātu šo vīrusu. Tad vīruss tiek palaists brīvībā un sāk darīt savu netīro darbu. Antivīrusu programmatūras pasaulē strādā 24x7x365 mēģinot atklāt jaunus vīrusus, izmantojot pievilināšanu un dažādas citas metodes. Parasti, kad viņi iegūt piemēru, nav ļoti grūti to izārstēt. Dažu stundu laikā (dažreiz minūšu) pēc atklāšanas, programma var un pasargās jūs pret šo vīrusu. (Populārākajiem antivīrusu zīmoliem ir arī proaktīva aizsardzība pret vēl nezināmiem vīrusiem. Viņi cenšas analizēt jebkuru jaunu programmu uzvedību un noteikt, vai tas ir vīruss vai ne. Bet šādu programmu panākumi joprojām nav ļoti ievērojami.)

Parasti labākās pasaules antivīrusu laboratorijas apmainās ar informāciju par jaunākajiem vīrusiem. Tātad, mēs varam pieņemt, ka visi antivīrusu produkti ļoti labi atrod jaunus vīrusus. Problēma ir tā, ka simtiem jaunu vīrusu tiek izstrādāti katru dienu. Jūs nekad nezināt, kad kāds kļūdīsies un palaidīs garām kādu vīrusu.

Antivīruss pārdevējiem jāsacenšas katru dienu, 24 stundas diennaktī Formula-1 trasē, lai pierādītu savu sniegumu.

Izmēram ir nozīme

Pirmā loģiskā doma ir mēģināt atrast līderi tirgū. Kurš pārdod vairāk antivīrusu produktu pasaulē? Varbūt viņi labāk dara savu darbu un tirgus “neredzamā roka” jau ir izvēlējusies savu favorītu.

Tomēr tas neietver tā sauktās “bezmaksas antivīruss” programmas. Tas nozīmē, ka pārdevējs sniedz drošības programmas pamata versiju pilnīgi bezmaksas un pelna naudu par paplašinātām produktiem vai pakalpojumiem. Par brīvu ir burvju vārds, un saskaņā ar dažiem avotiem, bezmaksas antivīrusu aizsardzība ir instalēta 50% līdz 60% no visiem datoriem pasaulē!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *